Пошукова система Google представила щорічний список найпопулярніших запитів – Zeitgeist 2008. У цьому році Zeitgeist вперше охоплює 30 країн світу. В ході дослідження оброблялися мільярди запитів, зібраних за 11 місяців.

У Росії десятку найпопулярніших запитів очолили запити «фото», «ігри» та «mp3». Водночас у рейтинг потрапили запити «Однокласники» і «В контакті». А ще Оdnoklassniki став єдиним російським запитом, який увійшов у всесвітній рейтинг соціальних мереж. Перші ж місця дісталися запитам «facebook», «myspace» і «hi5». Три перші місця в списку найпопулярніших людей в «рунеті» зайняли запити «Ранетки», «Діма Білан» і «Путін». Крім того, верхні рядки в російському рейтингу «Хто такий…?» дісталися запитам «Девід Блейн» і «менеджер». Раніше повідомлялося, що Google планує оцифрувати мільйони журнальних статей.

За даними Yandex, в цілому користувачі «рунету» щоденно звертаються для пошуку 48 млн. разів, біля 2,5% пошукових запитів сформульовані як питання (починаються з «як…»). Біля 14-15% всіх запитів містять різноманітні помилки. Дві треті всіх помилок – орфографічні. У зв’язку з активним розвитком в Росії соціальної мережі, вперше за декілька років в топ-50 найзатребуваніших запитів потрапили ці сайти. Згідно з даними компанії TSN, в серпні 2008 року пошуком Yandex користувалось 66,7% російських Інтернет-користувачів, Mail.ru – 27,2%, Rambler – 28,3%. Google в дослідженні до уваги не брали.