Останнім часом все більше і більше в Інтернеті зустрічається словосполучення «редизайн сайту», іноді навіть частіше, ніж «розробка сайту». Так що ж це за послуга і навіщо вона створена? Справа в тому, що Інтернет – це одна із найперспективніших за ступенем росту та нововведень галузь у світі. Якщо раніше сайт створювався тільки для того, щоб показати партнеру, клієнтові свою контактну інформацію, деякі малюнки, послуги, то зараз – Інтернет працює для залучення цих самих партнерів і клієнтів.

Крім того, кожного півроку-рік проходять всесвітні конференції з питань web, на яких приймають нові правила для відображення сайту, а також з його функціональності. І той, хто перший втілить у себе на сайті нові тенденції, досягне успіху в Інтернеті швидше за інших.

Багато представників малого бізнесу бувають здивовані цінами на редизайн сайту і дійдуть висновку, що якщо сайт вже є, то не потрібно його змінювати. І це можна зрозуміти. Адже якщо Ви не щодня буваєте у світі Інтернет-бізнесу, Вам важко відчути інтуїтивно, коли буде потрібний редизайн сайту. Як власник малого бізнесу Ви можете бути стурбовані необхідністю платити авансом за редизайн сайту. Але якщо зрозумієте, яким чином редизайн допоможе збільшити відвідуваність Вашого сайту, перетворити більше число відвідувачів у покупців, а також заощадити гроші, то побачите, що це виправдані інвестиції у власний бізнес. 

Веб-дизайн «старої» школи – HTML-верстка на таблицях. Не так давно факсові апарати були найшвидшим і найзручнішим способом відправлення ділових документів по усьому світу. Але сьогодні так легко відсканувати і вислати документи електронною поштою, що факсові апарати повторюють долю друкарських машинок. Користуючись e-mail, одержувач сам вирішує, прочитати повідомлення зараз чи пізніше, роздрукувати його чи ні. Немає необхідності у виділених телефонних лініях для факсів, що займають простір на робочому місці, заміні картриджів, факсового паперу, що закручується, а головне – не потрібно слухати скрипучі звуки факсового апарату.

Як і факси, таблиці були колись кращим способом розміщення інформації в Мережі. Дизайнери були змушені розміщувати інформацію у вигляді таблиць. Незавантажені, професійні і креативні макети, що створюють сьогодні кращі дизайнери за допомогою каскадних таблиць стилів (Cascading Style Sheets, CSS), було б неможливо створити, використовуючи табличну верстку.

Веб-дизайн «нової» школи – каскадні таблиці стилів (CSS). Каскадні таблиці стилів відокремлюють службові елементи сайту (код) від його змісту (текстів). CSS дозволяє створювати дизайн усіх сторінок сайту, задаючи параметри для шрифту, розміру тексту, кольорів тощо, використовуючи при цьому один файл, замість того, щоб задавати ці параметри в коді кожної сторінки. Змінювати дизайн тепер також можна швидко і легко за допомогою CSS – варто лише оновити файл «каскадів» і оновиться дизайн усіх сторінок сайту. Звужується простір для помилок, і сайт зберігає свою логічність і єдність стилю. 

Але не тільки веб-дизайнери і програмісти одержують перевагу від створення сайта за допомогою CSS. Ви як власник бізнесу одержите більше! Як? 

5 вагомих причин зробити редизайн сайту за допомогою CSS:

1. Позиціонування компанії в Інтернеті. Експерти з поводження покупців стверджують, що покупець при виборі серед однакових товарів чи послуг, не знаючи брендів і назв компаній, буде покладатися на розумові висновки при ухваленні рішення про покупку. Покупець буде порівнювати Ваш сайт із сайтами інших компаній і зробить висновок про Ваш професіоналізм і репутацію. Якщо сайт Вашої компанії виглядає сучасним, зрозумілим і акуратним, він зробить позитивне враження на відвідувачів. 

2. Юзабіліті. Каскадні таблиці стилів зменшують обсяг коду сайту. Таблиці і додаткові теги для шрифтів і кольорів нагромаджують сторінку, і вона завантажується повільніше. Чим довше завантажується сторінка, тим більша ймовірність, що відвідувач натисне кнопку «Назад». Незважаючи на те, що все більше і більше людей користуються широколінійним Інтернетом, багато хто дотепер виходять в Інтернет через телефонну лінію. А хтось може користуватися високошвидкіснии безпровідним зв’язком, швидкість якого залежить від кількості користувачів у цей момент, і в залежності від цього з’єднання буде швидким або повільним.

3. Приступність. Швидке поширення безпровідних засобів комунікацій призвело до того, що багато користувачів виходить в Інтернет за допомогою кишенькових комп’ютерів і мобільних телефонів. Сторінки з табличною версткою некоректно відображаються на маленьких екранах. Компанія, яка хоче бути доступною кожному в будь-якому місці, зараз і в майбутньому, повинна мати сайт, який зручно переглядати з мобільних пристроїв.

4. Пошукова оптимізація. За статистикою близько 80% покупок в Інтернет починаються з запитів у пошукових системах. І є окрема область діяльності, покликана допомогти бізнесу одержати високі позиції в результатах пошуку за ключовими словами. Хоча відповідність сторінки ключовим словам визначається елементами HTML-верстки, контент (зміст сайту) залишається все-таки найзначущішим фактором, бо відвідувачам потрібен зміст сайту, а не код. Якщо відношення коду до тексту на сайті дуже велике, то щільність ключових слів (частота Ваших ключових слів на сторінці) зменшується за рахунок елементів HTML-верстки – інструкцій про те, як повинні відображатися таблиці, шрифти, стилі і кольори. На сайті, створеному за допомогою CSS, нема таблиць і інформація про зовнішній вигляд сторінки зберігається в одному файлі. Пошукові роботи бачать більше ключових слів на сторінці і менше коду.

5. Пропускна здатність сайту. Пропускна здатність сайту – це обсяг трафіку, який хостингова компанія виділяє Вам щомісяця. Щоразу, коли відвідувач приходить на Ваш сайт, то завантажує сторінку в браузері. З обсягу скачаної інформації із сайту складається загальний обсяг трафіку. Не тільки відвідувачі, але і пошукові роботи використовують трафік. Чим більше коду розміщено на сторінках сайту, тим активніше використовується трафік. Якщо буде перевищений ліміт трафіка, Ваш сайт буде заблокований до кінця місяця, якщо Ви не оплатите додатковий трафік. Уявіть, що відвідуваність Вашого сайту різко збільшилася після того, як популярний журнал написав статті про Вашу компанію. Буде дуже образливо, якщо саме в цей час Ваш сайт буде заблокований. CSS дозволяє ефективніше витрачати трафік і знижує ймовірність таких проблем. 

Чи означає усе вищесказане, що таблиці заборонені? Ні. Є сенс використовувати таблиці для відображення специфічного контента. Уся принадність CSS у тому, що Ви можете продовжувати використовувати таблиці там, де це необхідно, але не потрібно застосовувати їх скрізь. У такий спосіб зменшите «вагу коду». 

Можливо, мій сайт був споконвічно створений за допомогою CSS? Є швидкий спосіб перевірити це. Завантажте будь-яку сторінку свого сайту. Натисніть праву кнопку миші в будь-якому місці вікна: з’явиться меню. Натисніть «Перегляд HTML-коду». Вгорі нового вікна Ви побачите щось начебто rel=«stylesheet» чи type=«text/css». 

Якщо вирішите провести редизайн сайту зараз чи у майбутньому, переконаєтеся, що веб-розробники, яким Ви даєте це завдання, знайомі з CSS.